دسته‌بندی نشده

آموزش تصحیح رنگ در لایت روم

در بخش از دوره آموزش لایت روم می خواهیم با نرم افزار لایت روم کار کنیم و تصحیح رنگ را برای ادیت عکس های خود به کمک نرم افزار لایت روم انجام دهیم. بعضی اوقات رنگهایی که در تصویر می گیریم شنیده می شوند. ممکن است رنگهایی بیش از حد قوی یا مواردی که رنگهای غیرواقعی دارند را پیدا کنید ولی با آموزش لایت روم می توانید این مشکل را حل کنید.

رنگ های اشتباه می توانند بر روحیه و ظاهر تأثیر بگذارند. امروز در این آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) قصد دارم نحوه استفاده از تصحیح رنگ در لایت روم را به شما نشان دهم.


برای دنبال کردن راهنمای تصحیح رنگ Lightroom و آموزش لایت روم ، به نرم افزار Adobe Lightroom با تصویر RAW نیاز دارید.

در دوره لایت روم می بینید که مهم است که به جای JPEG ، فایلهای تصویری در قالب RAW تبدیل شوند. پرونده های JPEG رنگ ضعیفی دارند و تصویر خراب است.نحوه استفاده از اصلاح رنگ با استفاده از ابزارهای رایج در صفحه Lightroom
لایت روم ابزارهای زیادی برای اصلاح رنگ دارد. برخی از آنها را می توانید از قسمت Steps در ماژول توسعه پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ابزارها و نحوه استفاده از آنها ، به مقاله من “نحوه تنظیم تعادل سفید در یک اتاق روشن” مراجعه کنید:

کشویی و گرما و رنگ این ابزارها ساده هستند ، اما همانطور که در آموزش لایت روم برای عکاسان تاکید می شود مراقب باشید آنها را جابجا نکنید زیرا ممکن است در این کار زیاده روی کنید.
ابزار فشار. ابزار را انتخاب کرده و بر روی تنظیمات کلیک کنید تا یک طرح رنگ پیش فرض تنظیم شود. نرم افزار Lightroom با بقیه تصویر با رنگ انتخاب شده مطابقت دارد.
بشویید و صاف کنید. این ابزارها از برخی جهات برای تصحیح رنگ عالی هستند.

نحوه رنگ آمیزی تصاویر با استفاده از منحنی های رنگ تن
منحنی های رنگ بخشی از صفحه منحنی تن در ماژول توسعه است.

به طور کلی ، Curves Tone در لایت روم برای ادیت عکس به شما امکان می دهد طیف وسیعی از سایه ها را در تصویر خود تنظیم کنید. وقتی پنل را برای اولین بار باز می کنید ، کانال انتخاب شده RGB را پیدا خواهید کرد. این منحنی تن امکان تغییر ساده در سایه ها را فراهم می کند.

برای انجام تصحیح رنگ طبق آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) ، باید رنگی را برای تغییر انتخاب کنید. برای این کار ، روی نماد گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

سپس روی پیکانهای کنار RGB ، در سمت راست “کانال” در پایین منحنی کلیک کنید. با این کار یک منوی کشویی باز می شود که در آن می توانید رنگ (قرمز ، سبز یا آبی) را که می خواهید اصلاح کنید انتخاب کنید.

کار با منحنی در نرم افزار لایت روم کاملاً شهودی است. در تصاویر زیر می توانید منحنی تن کانال RGB را مشاهده کنید. مفاهیم همان منحنی های تک رنگ (قرمز ، سبز و آبی) است.

در تصویر ویرایش نشده ، منحنی یک خط مورب است که سایه ها را در کل تصویر نشان می دهد. سایه ها از پایین به بالا به سمت راست تیره و روشن تر قرار می گیرند.

عکس صفحه از منحنی تن Lightroom Tone را می توان با توجه به تن به مناطق تقسیم کرد: سایه ها ، میانه های تیره و روشن

برای تنظیم روشنایی مناطق مختلف ، خط مورب را به بالا یا پایین بکشید. اگر خط را روی موقعیت شروع حرکت دهید ، آن را واضح تر می کنید. اگر آن را به سمت پایین حرکت دهید ، تاریک می شود.

یکی از سه روش تنظیم منحنی تن در نرم افزار ادوبی لایت روم را مطابق آموزش لایت روم انتخاب کنید

اگر می خواهید مهارت ادیت عکس خود را در نرم افزار لایت روم افرایش دهید با کیلک روی read more می توانید نکات بیشتر آموزش لایت روم را دنبال کنید.
منحنی تن را می توان به روش های مختلف گفته شده در آموزش لایت روم ویرایش کرد. آسانترین راه برای کار با لایت روم در این مورد، استفاده از لغزنده است. بخاطر داشته باشید که فقط تنظیمات ساده را امکان پذیر می کند که می توانید به کمک آموزش لایت روم انجام دهید.

به عنوان مثال ، با ویرایش منحنی تن RGB شروع می کنم. اگر لغزنده ها را مشاهده نمی کنید ، روی نماد گوشه پایین سمت راست کلیک کنید تا ظاهر شوند. با کلیک مجدد دوباره ، شاخص ها ناپدید می شوند.

ماوس را روی کشویی ها قرار دهید. Lightroom منطقه تحت تأثیر ویرایش های شما را با رنگ خاکستری روشن نشان می دهد.
از ویرایش تصویر در Lightroom عکس بگیرید و برای برجسته سازی تن های انتخاب شده ، نوار لغزنده را به سمت چپ حرکت دهید. در این حالت سایه ها. راست برو تا تاریک شود.
عکس صفحه از ویرایش عکس در Lightroom

برای کنترل بیشتر بر منحنی تن ، باید نقاط کنترل ایجاد کنید. سپس می توانید مناطق مختلف تصویر را با کشیدن آنها به بالا یا پایین تغییر دهید.

در این مرحله از آموزش light room برای تعیین یک نقطه ، مطمئن شوید که بر روی نماد گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید تا زمانی که ببینید ناخن ها از بین می روند. سپس روی منحنی کلیک کنید تا یک نقطه کنترل ایجاد شود و آن را به بالا یا پایین بکشید. چندین نقطه کنترل را می توان در امتداد منحنی قرار داد. برای حذف یک نقطه کنترل ، آن را به راست یا چپ بکشید تا از بین برود.

چندین نقطه کنترل را می توان در امتداد منحنی تن اضافه کرد.
برای مقایسه تصویر اصلی با ویرایش نهایی روی نماد مشاهده قبل / بعد کلیک کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، در ویرایش منحنی RGB توانستم تصویر را بهبود ببخشم ، اما رنگها اصلاح نشده بودند. برای رفع آنها باید از یکی از منحنی های رنگ استفاده کنید. creativelive نیز در این زمینه شما را برای کار با لایت روم راهنمایی می کند.

 

روش سوم آموزش لایت روم برای ویرایش منحنی وجود دارد: استفاده از گزینه تنظیم هدفمند. آن را انتخاب کنید و روی نقطه تصویری که می خواهید روشن یا تاریک شود کلیک کنید و آن را بکشید.

Lightroom صداها را برای تغییر و تنظیم منحنی انتخاب می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا