دسته‌بندی نشده

آموزش سئو – یادگیری سئو مبتدی تا پیشرفته [رایگان]

بصورت پراکنده در کتاب های مختلف به موضوعات تجارت الکترونیک، سئو، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوا و غیره پرداخته شده است؛ اما تاکنون کتاب جامعی در زمینه بازاریابی اینترنتی منتشر نشده است. این لیست شامل انواع و سطوح مختلف دوره های مناسب برای کاربران مبتدی ، متوسط و پیشرفته است. آن ها در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در حال گشت و گذار در فضای اینترنت هستند و HTML صفحات را در دیتابیس­ های غول پیکر خود ذخیره می­کنند، به این عمل ایندکس کردن می­ گویند. در این شرایط شما باید یک تیم داخلی تشکیل داده و به خوبی آنها را آموزش دهید. یکی از کارهایی که باید برای هر سایتی انجام شود این است که از این که گوگل می تواند صفحات سایت را ببیند و Index کند، اطمینان حاصل کرد. استفاده از تگ H1 و H2 (یا حتی تا H6) نیز به بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج جستجو گوگل کمک می کند. نمودار پایین نشان می دهد هر چه در صفحه نتایج جستجو، از رتبه یک به رتبه های بالاتر می رویم، تعداد کاراکتر های URL نیز افزایش می یابد. نمودار پایین مربوط به سایت backlinko است که از تحقیق در مورد یک میلیون سایت به دست آورده است. Data has been created by GSA Content Generator DEMO.

آموزش بازاریابی

۱- به کاربر کمک می کند صفحات مورد نیاز خود را در سایت راحت تر پیدا کند. در این حالت، وب سایت مبدا، به جای لینک دادن به رقبایتان، به شمایی که محتوای بهتری برای ارائه دارید، لینک می دهد.راحت ترین راه برای اینکه بک لینک های رقبا را پیدا کنید، استفاده از ابزار Ahrefs Backlink Checker می باشد. توصیه می شود ساختار سایت مشابه یک هرم باشد. توصیه می شود چگالی کلمه کلیدی در متن، بین ۲ تا ۴ درصد باشد اگرچه قانون و قاعده مشخصی برای این کار وجود ندارد. توصیه می شود حداقل یک بار تا حد ممکن در Meta description کلمه کلیدی اصلی نیز استفاده شود. من در صورتی استفاده از این سیستمها را پیشنهاد میکنم که قصد برندینگ سریع دارید و حداقل با بودجه تبلیغاتی بالای 20 – 30 میلیون تومان میخواهید شروع کنید. استفاده از تصاویر مرتبط، ویدئو، جدول، نمودار، اینفوگرافی و موارد مشابه علاوه بر اینکه به فهم مطلب کمک می کند، می تواند زمان ماندگاری کاربر در صفحه را افزایش دهد و همچنین Bounce rate را کاهش دهد که هر دو باعث می شود گوگل محتوای شما را با ارزش تر در نظر بگیرد و البته مخاطب هم راضی تر باشد. امروزه استفاده از آموزشهای مجازی میتواند تاثیر بسیاری را در کاهش تراکم جمعیت درشهرها، کاهش حجم ترافیک و دانش افزایی جامعه داشته باشد.

بازاریابی اینترنتی

بنابراین، ضمن اینکه رسانههای سنتی به تدریج سهم کوچکتری از کیک مخاطب را دریافت میکنند، حاضر نشدهاند (یا نتوانستهاند) کاهش اثرگذاری خود را بپذیرند و اتفاقاً هزینههای خود را نیز متناسب با شرایط کلی اقتصادی جامعه افزایش دادهاند. ۳- آیا این محصول در حال حاضر بازار خوبی دارد؟ شاید شاخصترین کالای تولیدشده در این دوره خودروی مدل T آقای فورد بود. گوگل رسماً در سال ۲۰۱۰ اعلام کرد سرعت سایت را جزء عواملی در نظر می گیرد که در رتبه سایت در صفحه نتایج جستجو تأثیر دارد. استفاده از Anchor Text مرتبط و مناسب نیز برای لینک های داخلی مهم است ولی تأثیر آن به اندازه Anchor Text هایی که برای بک لینک ها استفاده می شود نیست. همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، برخی از همکاران فروش ممکن است عملکردی بهتر از میانگین در حوزه ارجاعهای موفق داشته باشند، در حالی که برخی دیگر سود چندانی برای کسبوکار شما ندارند. انجام این کار برای خواننده نیز مفید است چون قسمت بندی صفحه با استفاده از تگ های H2 و H3 مشخص می شود. در نهایت، ساختار سایت به نحوی باید باشد که همه صفحاتی که قرار است توسط گوگل Index شوند و طبیعتاً در صفحه نتایج گوگل نیز نشان داده شود، حداکثر با چند لینک واسط، به صفحه اول سایت وصل باشند و بتوان به آن ها رسید.

اولین دلیل اینکه گوگل متوجه وجود سایت شما شود، داشتن لینک در سایت دیگر است که ایندکس شده باشد. یادتان باشد که داشتن نقشه سایت سبب بهبود رتبه بندی شما در گوگل نمی شود. در هر مطلبتان سعی کنید ۲ الی ۵ تا لینک خارجی به سایت های معتبر داشته باشید. مثلا مطلبی به ادامه آن بیفزاید یا چیدمان آن صفحه را بهتر کنید. همواره به هنگام تولید یک صفحه، خودتان را به جای کاربر گذاشته و وارد آن صفحه شوید؛ آیا واقعا به عنوان یک کاربر متوجه این قضیه می شوید که صفحه ای که در آن قرار گرفته اید در مورد چه چیزی است؟ اگر از پلاگین yoast استفاده می کنید، عنوان پست را به طور پیش فرض تگ H1 قرار می دهد. به عنوان صاحب سایت یا تولید کننده محتوا، شما باید کلمات کلیدی در متن خود به کار ببرید که مرتبط با ورودی های جستجوی کاربران باشد تا آن ها راحت تر بتوانند محتوای شما را پیدا کنند. سئو در واقع اقداماتیست که شما میتوانید انجام دهید تا موتورهای جستجو (که مهمترین آن گوگل می باشد) در نتایج جستجوی مرتبط با کلمات کلیدی سایت شما را در نتایج برتر نشان دهد. در هر زمینهای که تصور کنید در رسانههای اجتماعی مطالبی برای جستجو وجود دارند، بنابراین شما با یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ صحیح، مسیر درست حضور در این رسانه ها را می آموزید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا