دسته‌بندی نشده

آموزش پریمیر برای یادگیری نحوه استفاده از ماسک ها

فیلم آموزش پریمیر و پذیرش آنلاین آن امکان پشتیبانی از آموزش پریمیر را فراهم می کند که مفاهیم کلیدی را با یک مربی با تجربه و باتجربه آموزش پریمیر بدون اتلاف وقت تقویت می کند. مربیان آموزش پریمیر می توانند در مورد آموزش پریمیر دستورالعمل شخصی سازی کنند ، که به درک بهتر آموزش پریمیر و درک بهتر مطالب کمک می کند.

ماسک زدن در Adobe Premiere Pro یک مهارت عالی است ، نمی تواند به ساخت فیلم کمک کند ، اما می تواند مشکلات مختلف عکس های شما را حل کند. متداول ترین استفاده از ماسک ، فتیله یا اسپری به روش خاصی است ، اما به کمک اموزش کامل پریمیر با تسلط بر ابزار ، روش های دیگری برای استفاده از اثر پیدا خواهید کرد.
چه مواردی در Premiere Pro پوشش داده شده است؟
ماسک زدن فرآیند افزودن حاشیه به یک خاصیت است که تأثیر آن فقط در قسمت هایی از کلیپ اعمال می شود. ابزار Premiere Pro Mask به شما امکان می دهد ماسک را مستقیماً به کلیپ ها اضافه کنید. نمادهای ماسک فقط در جلوه هایی قابل مشاهده هستند که به شما امکان می دهد آنها را بپوشانید و ما نمی توانیم همه آنها را پوشش دهیم. ابتدا ، بیایید به نحوه برش فیلم های خود با ماسک بپردازیم.

نحوه تهیه ماسک با ابزار شکل
نمایشگر اول دارای دو ماسک پایدار است: یک دایره و یک مربع. این دو به راحتی می توانند به کلیپ شما اضافه شوند. هنگامی که کلیپ ها در توالی شما قرار گرفتند ، جلوه Crop را در پانل جلوه ها پیدا کرده و به کلیپی که می خواهید پنهان کنید اضافه کنید.

اثر محصول
در کنترل های اثرات ، شما اثر کاهش یافته را مشاهده خواهید کرد. برای آشکار کردن کنترل ها ، روی منوی کشویی Crop کلیک کنید. ما قبل از ادامه کار به ابزار قلم ، با فرو رفتن در ابزار مستطیل و دایره شروع خواهیم کرد.

بر روی یکی از شکل ها کلیک کنید و ماسک در بیننده رسانه به کلیپ شما اضافه می شود.

اشکال ماسک
اکنون می توانید ماسک را اندازه آن را تغییر داده و در داخل بیننده رسانه شکل دهید تا از فرم راضی باشید. برای ایجاد جلوه برش ، به صفحه کنترل جلوه ها برگردید و با استفاده از درصد های برش ، مناطق شات را بردارید. برای تعیین اینکه این اثر به داخل یا خارج ماسک اعمال می شود ، از کادر انتخاب Invert استفاده کنید.

ببینید ، نه به همان سختی که فکر کردید! حالا بیایید کمی پیشرفته تر را امتحان کنیم.

با استفاده از قلم یک فرم سفارشی ایجاد کنید
اگر می خواهید عکس های خود را به گونه ای تغییر دهید که دایره یا مربع نباشد ، می توانید از ابزار قلم استفاده کنید.

هنگامی که ابزار قلم را انتخاب کردید ، می توانید مستقیماً برای عکسهای خود در بیننده رسانه نقاشی بکشید. هر بار که روی فیلم کلیک می کنید ، یک نقطه به شکل ایجاد می کنید ، نقاط را تا زمانی که از فرم خود راضی نیستید اضافه کنید و سپس روی اولین نقطه کلیک کنید تا حلقه کامل شود. با یک کلیک یک نقطه گوشه ایجاد می شود که به شما زاویه تندی نسبت به شکل شما می دهد. اگر فشار دهید و بکشید ، نقطه به دستگیره ها داده می شود ، که به شما امکان می دهد لبه های منحنی ایجاد کنید.

استفاده از ابزار قلم به تمرین نیاز دارد ، خصوصاً اگر سعی در ایجاد اشکال خاصی دارید که باید متقارن باشند. نگران نباشید ، موضوع را جلب کنید.

نحوه تغییر و جابجایی ماسک های خود
هنگامی که ماسک شما به شکل کامل درآمد ، می توانید با نقاط روی ماسک خود بازی کنید تا زمانی که کامل شود.

یک نقطه اضافه کنید
با کلیک بر روی هر قسمت از نوار ماسک ، می توانید یک نقطه دیگر به شکل خود اضافه کنید.

دسته ها را به نقطه اضافه کرده و بردارید
با نگه داشتن ALT و کلیک بر روی نقطه مورد نظر می توانید دسته های ماسک را اضافه و حذف کنید.

ماسک را حرکت دهید
می توانید با کلیک بر روی مرکز شکل و کشیدن ، ماسک را در اطراف صفحه بالای عکس های خود حرکت دهید.

پرها و تنظیم لبه های ماسک
در کنترلهای Mask Effect ، سه تنظیم دیگر را مشاهده خواهید کرد: پر ، تیرگی و انبساط. همه اینها می توانند در تنظیم ماسک شما کمک کنند و به شما کمک می کنند تا یک ظاهر سبک زیبا برای قطعات شما ایجاد کنید.

گسترش
کنترل انبساط به شما امکان می دهد تا نزدیک به صفحه شکل خود را کاهش یا کاهش دهید. اگر در حال ایجاد اشکال پیچیده هستید ، تغییر توضیحات ماسک می تواند به صاف شدن برخی از لبه های خشن کمک کند ، به این معنی که برای کامل بودن هر زاویه ساعت ها وقت لازم ندارید.

پر
پرها باعث می شوند که اثر به آرامی از لبه ماسک یا خارج شود. شما می توانید تعداد پرها را از طریق کنترل پنل جلوه ها و از بیننده رسانه تعیین کنید.

تیرگی
Opacity در تمام نرم افزارهای Adobe به همان روش عمل می کند. با استفاده از این ماسک ، تیرگی عکس هایی که بریده اید تغییر می کند.
ماسک کپی و چسباندن
کپی کردن ماسک در کلیپ دیگر بسیار ساده است. با استفاده از ماسکی که می خواهید کپی کنید ، روی کلیپ کلیک کنید ، جلوه را در پانل کنترل جلوه ها انتخاب کرده و به ویرایش> کپی (فرمان C برای Mac / کنترل C رایانه) بروید ، کلیپی را که می خواهید به صورت پی در پی جایگذاری کنید انتخاب کنید و به ویرایش بروید > چسباندن (فرمان V برای Mac / Control V به رایانه)

اگر می خواهید یک ماسک را در کلیپ های خاص کپی کنید ، کپی و چسباندن ماسک ها کاملاً مناسب است ، اما اگر می خواهید روی کل دنباله خود تأثیر بگذارد ، افزودن یک لایه مطابق بسیار آسان تر است.

در مرورگر پروژه ، به New Item> Match Layer بروید. یک لایه جدید به طور خودکار به مرورگر پروژه اضافه می شود. آن را به دنباله بکشید و روی کلیپ هایی که می خواهید درست کنید قرار دهید. با استفاده از روشی که در بالا توضیح داده شد ، یک ماسک به لایه تنظیم اضافه کنید. این افکت اکنون برای همه کلیپ هایی که به ترتیب زیر لایه قرار می گیرند اعمال می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا