دسته‌بندی نشده

تکنیک های تغییر سرعت با آموزش داوینچی

با استفاده از آموزش داوینچی مقدماتی بیاموزید که پروژه های ویدئویی DaVinci Resolve خود را سرعت بخشید – و موارد دیگر.
بهترین عکس از طریق Shutterstock.

چندین روش مختلف برای تغییر سرعت یک فایل ویدئویی به DaVinci Resolve 12.5 وجود دارد – چندین روش برای تغییر تعریف Resolve در قاب قبلی وجود دارد.

به عنوان مثال ، می توانید یک کلیپ را کاهش دهید و درونیابی قاب را “نزدیکترین” تنظیم کنید ، که فریم ها را تکرار می کند. متناوباً ، می توانید فقط برای کسری از زمان کلیپ را کاهش دهید و “جریان نوری” را انتخاب کنید. برای ایجاد یک افکت حرکت آهسته واقع بینانه ، فریم های جدیدی را براساس داده های فریم قبلی و بعدی ایجاد می کند – مثل اینکه عکس اصلی در یک قاب بالا گرفته شده است.

موارد ساده
بیایید در آموزش فارسی داوینچی نگاهی به جلوه های ساده تغییر سرعت ، فراز و نشیب ها و همچنین انجماد کامل کلیپ بیندازیم.

دو راه برای انجام این کار وجود دارد:

یک کلیپ را از نوار منو انتخاب کنید و “تغییر سرعت کلیپ” را انتخاب کنید.
در برنامه کلیک راست کرده و “تغییر سرعت کلیپ” را انتخاب کنید.
هر دو روش جعبه پاپ آپ بعدی را نشان می دهد.

تکنیک تغییر سرعت در محلول 12.5 پاپ-پاپ است

در اینجا می توانیم سرعت را کم یا زیاد کنیم. بعلاوه ، اگر عکسهای شما در حال حاضر با سرعت 120 فریم در ثانیه قفل شده اند و هنوز 24 فریم در ثانیه نشده اند ، در صورت لزوم می توانید تنظیمات fps را تغییر دهید.

یکی از ویژگی هایی که در Adobe Premiere Pro بیشتر از همه از دست می دهم دکمه دوربین برای دوربین است. این دکمه تصاویر را در دسک تاپ ذخیره می کند ، که هنگام کار روی فیلم های برنامه بسیار مفید است و هنگام توضیح دادن به چیزی برای مکث نیاز داشتم. عملکرد قاب بستنی در قاب پاپ آپ گزینه خوبی است. بر خلاف نسخه عکس در اولین مراسم پخش جداگانه فایل سازی ، ویژگی Prime Freeze کل کلیپ انتخاب شده را مسدود کرده و عکس های در حال پخش را نمایش می دهد. بنابراین ، شما باید قاب را در جایی که می خواهید آن را مسدود کنید ببرید.

وقتی علامت زده می شود ، توالی موج دار تمام کلیپ های قبلی را فشار داده یا می کشد تا به دلیل تغییر سرعت ، زمان کلیپ تغییر کند. اینها همه اثرات کلیدی تغییر سرعت است ، اما شما با یک نمایشگر موثر کنترل زیادی دارید تا به اثر مطلوب برسید. اگر با Premiere Pro کار می کنید ، با طراحی بوکس پاپ آشنا هستید.

تغییرات سریع و سریع

همچنین می توانید با استفاده از کنترل زمان ، تغییرات سرعت کاملاً پیچیده ای در رابط ویرایش Resolve ایجاد کنید. به عنوان مثال ، می توانید سرعت کلیپ را 200 درصد افزایش دهید ، سپس آن را بچرخانید و سپس 50 درصد به جلو پخش کنید – همه در همان کلیپ و فقط با یک اثر اعمال می شود. با انتخاب کلیپ و انتخاب کلیپ زمان می توانید کنترل زمان را روشن کنید. در غیر این صورت ، علاقه مندان به میانبر صفحه کلید می توانند کلیپ را انتخاب کرده و CMD-R / CTRL-R را فشار دهند.

تکنیک های تغییر سرعت در محلول 12.5 – کلیپ زمان

در اینجا یکی از تفاوت های بصری Premiere و Resolve را خواهید دید – تجسم تغییر سرعت در خود کلیپ. می توانید بعد از وارد شدن مهلت به فلش در بالای کلیپ ظاهر شوید. فلشهای زرد نشان می دهد که سرعت کلیپ کاهش یافته است و فلش های جمع و جور آبی نشان دهنده سرعت گرفتن کلیپ است. همچنین می توانید میزان افزایش یا کاهش سرعت کلیپ را مشاهده کنید. با این حال ، متوجه شدم که اگر لایه های زیادی با صدها کلیپ مختلف داشته باشید ، تجسم تغییر سرعت می تواند به شما کمک کند تا کلیپ را راحت تر پیدا کنید.

تکنیک های تغییر سرعت در محلول 12.5 – تغییر سرعت

مانند ابزار کشش سرعت در Premiere Pro ، اکنون می توانید کلیپ را به راحتی دستی با حرکت مکان نما روی کلیپ در نوار زمان (جایی که تغییر سرعت نوشته شده است) گسترش دهید. اگر بخواهید کلیپ خود را با کشیدن طرفین رتبه بندی کنید ، به راحتی طول طبیعی کلیپ را گسترش یا کاهش می دهد. توجه به این نکته مهم است که اگر در حالت ویرایش عادی هستید (میانبر صفحه کلید A) ، در صورت افزایش اندازه کلیپ ، رسانه های مجاور را برش می دهید. اگر در حالت ویرایش برش هستید (T روی صفحه کلید) ، جدول زمانی را کپی کنید.

12.5 روش حل تغییر سرعت راه حل – گسترش کلیپ

در پایین کلیپ همچنین یک مثلث باز و مشکی سیاه پیدا خواهید کرد. با کلیک بر روی آن ، منوی Time Speed ​​را باز می کنید. در اینجا ، همان گزینه ها را از منوی سرعت کلیپ ، بعلاوه برخی از ویژگی های اضافی مشاهده می کنید. تفاوت در اینجا این است که تبلیغات متفاوت عمل می کنند. آنها به روشی پیشرفته کار می کنند ، این کار به سادگی تغییر کل سرعت کلیپ به 150 درصد نیست.

تکنیک های تغییر سرعت در راه حل 12.5 – منوی سرعت کلیپ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا