دسته‌بندی نشده

استفاده از جلوه ها و سبک های لایه در آموزش فتوشاپ

در این اولین آموزش فتوشاپ درباره Photoshop Layer Effect ، من تمام مواردی را که برای افزودن قطعات و لباس های سبک به Photoshop CC 2020 باید بدانید را پوشش می دهم! ما با یادگیری تفاوت بین افکت لایه و سبک لایه و نحوه استفاده از ایستگاه از پیش تعیین شده به سبک لایه فتوشاپ برای افزودن جلوه های یک کلیک به تصاویر خود شروع می کنیم. ما به دنبال سبک جدید در Photoshop CC 2020 و طراحی فتوشاپ حرفه ای خواهیم بود ، و من به شما نشان خواهم داد که سبک گمشده نسخه های قبلی فتوشاپ را از کجا پیدا کنید و صفر تا صد فتوشاپ را بیاموزید.

در این آموزش فتوشاپ شما یاد خواهید گرفت که چگونه مناطق تجربه خود را اضافه کنید و ویرایش کنید ، و اینکه چگونه از شیب ها و طرح های شگفت انگیز جدید Photoshop CC 2020 نهایت استفاده را ببرید. جلوه های شما مانند ایستگاه از پیش تنظیم شده است تنظیمات از پیش تنظیم شده و موارد دیگر در دوره فتوشاپ.

این اموزش کار با برنامه adobe photoshop فقط برای Photoshop CC 2020 است. قبل از شروع یادگیری فتوشاپ از صفر تا صد ، می خواهید مطمئن شوید که نسخه کپی Photoshop CC شما به روز است.

یادداشت های کاغذی
اگر می خواهید نحوه فتوشاپ عکس را دنبال کنید ، تصویری را که به عنوان پس زمینه استفاده می کنید باز کنید و متن را روی آن اضافه کنید. اکنون من از سابقه آنچه از Adobe Stock گرفته ام استفاده می کنم و کلمات “LAYER” و “EFFECTS” را اضافه می کنم. من با خوشه های مختلفی برای این آموزش فتوشاپ کار خواهم کرد ، اما می توان آنها را در بخش های پیکسل و تشخیص چهره اعمال کرد:

خلاصه مقاله خاص آموزش فتوشاپ برای یادگیری فتوشاپ
کاغذ و متن اصلی در جلوی تصویر پشتی.
در بخش لایه ها معنای موجود در تاریخچه دسته و کلمات جداگانه را در دسته نوع آن مشاهده می کنیم:

بخش Photoshop Layers سه بخش را روی کاغذ نشان می دهد
بخشها را بر روی کاغذ به سه قسمت مرتب کنید.
اثرات صفحات در فتوشاپ چیست؟

جلوه های لایه ای مجموعه ای از اثرات غیر قابل تخریب و قابل ویرایش است که تقریباً در هر نوع لایه در فتوشاپ قابل اعمال است. 10 افکت لایه مختلف برای انتخاب و آموزش طراحی با فتوشاپ وجود دارد ، اما می توان آنها را در سه دسته اصلی – Shadows and Glow ، Overlays و Strauss گروه بندی کرد. افکت های لایه اثرات زنده ای هستند که مستقیماً با لایه ارتباط برقرار می کنند. بنابراین ، اگر در محتوای لایه تغییراتی ایجاد کنید ، تمام افکت های اعمال شده روی آن لایه بلافاصله به روز می شوند.

سبک های لایه در آموزش فتوشاپ
اگرچه شما اغلب اصطلاحات “جلوه های لایه” و “سبک های لایه” را که به جای یکدیگر استفاده می شوند می شنوید ، جلوه های لایه همان جلوه های شخصی مانند Drop Shadow ، Stroke ، Outer Glow و غیره است. سبک لایه مجموعه ای از دو یا چند افکت لایه است که با هم کار می کنند تا نمای کلی بزرگتری ایجاد کنند. سبک های لایه همچنین شامل تمام گزینه های ترکیب اعمال شده روی لایه ، از جمله حالت ترکیب لایه ، همراه با تنظیمات فعلی کدورت و تیرگی آن را پر می کند.

مزایای استفاده از اثرات لایه ای را با آموزش فتوشاپ یاد بگیرید
جلوه های لایه برای استفاده آسان ، کاملاً قابل ویرایش و غیر مخرب است. و تقریباً هیچ چیزی به اندازه کلی سند فتوشاپ شما اضافه نمی کنند. در حالی که افکت های لایه اغلب با نوع مورد استفاده قرار می گیرند ، همچنین می توان از آنها با تصاویر و اشکال برداری و همراه با آموزش صفر تا صد فتوشاپ در عکاسی برای ایجاد واقع گرایی یا خلاقیت به روش هایی استفاده کرد که اگر جلوه های لایه ای غیرممکن نباشد دشوار است.

بدون ایجاد تغییرات دائمی در تصویر به کمک آموزش فتوشاپ ، می توانید چندین اثر را به یک لایه اضافه کنید ، جلوه های لایه را جایگزین و غیرفعال کنید ، تنظیمات آنها را ویرایش کنید و جلوه های لایه را حذف کنید. حتی می توانید افکت های لایه را به کل مجموعه لایه اضافه کنید تا همان افکت ها را همزمان روی چندین لایه اعمال کنید. و می توانید جلوه های لایه ای را با نوع ترکیب کنید و در عین حفظ متن کامل برای ویرایش ، جلوه های متنی خیره کننده ایجاد کنید!

اثرات لایه های فتوشاپ را از کجا می توان یافت؟
دو مکان اصلی وجود دارد که می توانید لیست اثرات لایه ها را پیدا کنید. برای یادگیری نکات بیشتر در زمینه آموزش فتوشاپ و یادگیری طراحی حرفه ای با فتوشاپ و ادیت عکس در نرم افزار فتوشاپ می توانید با زدن روی CLICK HERE به دوره اصلی آموزش فتوشاپ cc مراجعه نمایید.

منوی لایه
یکی با بالا رفتن از فهرست Layer در نوار منو و انتخاب Layer Style. از آنجا لیستی از تمام افکت های لایه ای را که می توانید انتخاب کنید ، از جمله Bevel & Emboss ، Stroke ، Inner Shadow و موارد دیگر مشاهده خواهید کرد. برای افزودن جلوه ، مطابق آموزش فتوشاپ عکس آن را از لیست انتخاب کنید:

مطابق راهنمای آموزش فتوشاپ از منوی Layer یک افکت لایه در فتوشاپ اضافه کنید.
برای انتخاب افکت لایه به Layer> Layer Style بروید.
پنل لایه ها
روش دیگر و سریعتر برای اضافه کردن جلوه های لایه ، کلیک کردن روی نماد fx در پایین پانل لایه ها است:

با کلیک بر روی نماد ‘fx’ در پانل لایه های فتوشاپ

سپس از لیست مشابه جلوه های لایه ای که در نوار منو هنگام آموزش فتوشاپ مشاهده کردیم ، انتخاب کنید:

از منوی fx در پانل لایه های فتوشاپ یک افکت لایه اضافه کنید
یک افکت لایه از پانل لایه ها اضافه کنید.

آموزش فتوشاپ linkedin را دنبال کنید.

چرا اثرات لایه من خاکستری است؟
هنگام کار با برنامه فتوشاپ اگر جلوه های موجود در منوی Layer Style در نوار منو به رنگ خاکستری درآید ، یا نماد fx در پانل لایه ها به رنگ خاکستری درآید ، احتمالاً به این دلیل است که لایه پس زمینه در پنل Layers انتخاب شده است. فتوشاپ به شما اجازه نمی دهد افکت های لایه را به لایه پس زمینه اضافه کنید ، عمدتا به این دلیل که افکت های لایه در لایه هایی که شامل مناطق شفافیت هستند و لایه پس زمینه از آنها پشتیبانی نمی کند ، بهترین عملکرد را دارند:

با انتخاب لایه پس زمینه Photoshop ، جلوه های لایه را نمی توان بدست آورد.
وقتی لایه پس زمینه فعال است ، جلوه های لایه در دسترس نیستند.

ادامه ی آموزش فتوشاپ را در بخش های بعدی دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا