دسته‌بندی نشده

مدیریت بازاریابی فیلیپ کاتلر

اگرچه سایر شبکههای اجتماعی مانند فیسبوک، تلگرام، لینکدین و ویچت در بحث بازاریابی شبکههای اجتماعی بسیار مورد توجه قرار گرفتهاند، اما اینستاگرام به علت ویژگیهایی که دارد، در سراسر جهان بیشتر برای فروش محصولات مورد استقبال قرار گرفته است. به طور کل، دو جامعه زنان و نوجوانان از گروههای بسیار فعال در این شبکه محسوب میشوند که برای فروش در اینستاگرام باید به آنها توجه کرد. به عنوان مثال، سایت استابیستا که قبلا هم به آن اشاره شد، پیشتر گزارش داده بود که حدود 24 میلیون ایران در این شبکه حضور فعال دارند. مهارت هایی وجود دارند که می توانند به پیشرفت شما در حوزه بازاریابی کمک کنند و جالب است بدانید که برای یادگیری آنها لازم نیست که حتما به دانشگاه بروید! تا هم بتوانند کارهای ساده و اولیهی سئو برای سایت یا وبلاگ خود را مدیریت کنند و هم در صورت علاقه، مسیری برای مطالعه و یادگیری بیشتر سئو پیش روی آنها ترسیم شود. و در نهایت این مخاطبین را با استراتژیهایی به سمت قلعه یا وبسایت خود هدایت کنیم. گروه سنی دیگر که بیشترین تعداد مخاطبین را به خود اختصاص دادهاند، گروه 18 تا 24 سالهها بودند که 30 درصد از کل کاربران اینستاگرام در جهان را به خود اختصاص دادهاند.

دیجیتال مارکتینگ

گروه سنی مذکور هم با 16 درصد مخاطب، سومین گروه سنی تعداد کاربران جهان اینستاگرام در جهان است. سایر گروههای سنی غیر از گروه سنی 35 تا 44 ساله، هر کدام کمتر از 10 درصد مخاطب را به خود اختصاص دادهاند. یا اگر برای تان امکان دارد به مخاطب اعلام کنید برای اطمینان بیشتر مبلغ محصول را می تواند درب منزلش و بعد از تحویل کالا به پیک بدهد . پس اگر تلفنی را در صفحه اینستاگرام تان گذاشته اید که به مخاطب اعلام کرده اید از این طریق با شما تماس بگیرد سعی کنید در ساعات کاری حتما پاسخگو باشید. انسان ها هنگامی که با یکدیگر در یک گروه باشند و هویت مشابهی داشته باشند احساس امنیت بیشتری می کنند ( تا به حال برایتان پیش آمده که هنگام کودکی از چیزی ترسیده باشید و برای برطرف کردن ترس خود به سراغ خواهر یا برادر یا پدر و مادر و یا سایر همسالان خود رفته باشید؟ ). گروه های فعال محیط زیست , گروه های حمایت از بیماران خاص , گروه های ضد جنگ و … این نوع بازاریابی زمانیست که شما متعهد هستید فروش تولیدات یا معرفی خدمات فرد دیگری را در سایت خود افزایش دهید. شما به راحتی می توانید برند خود را به میلیون ها کاربر معرفی کنید و فروش خود را افزایش دهید.

بخشی از محتوای ارزشمند صفحه اینستاگرام شما می تواند معرفی خدمات و محصولات باشد. یک پالت رنگی یا فاکتورهای زیبایی شناختی که خاص برند شما باشد، را برای پست های خود انتخاب کنید و از آن به طور مداوم استفاده کنید. البته هشتگهای اختصاصی میتواند کاربردهای دیگری هم داشته باشد که نحوه استفاده از آنها، به خلاقیت شما برمیگردد. البته ممکن است این آمار به مرور دچار تغییر شود، اما به طور میانگین آمار و تعداد زنان بیشتر از مردان بوده است. بحث فروش و بازاریابی و نحوه انجام آن همانند سایر مفاهیم مهم کسبوکار به مرور زمان دچار تغییر میشود. تیم رادزاد سالیان زیادیست که در زمینه سئو فعال است و بالطبع هر یک از اعضای این تیم اطلاعات فراوانی را در این زمان به دست آورده اند. ضمن آنکه ترکیب گروههای سنی فعال در این شبکه اجتماعی، به صاحبان کسبوکار در شناسایی محصولات پرفروش در اینستاگرام و تمرکز بر روی فروش آنها بیشتر کمک میکند. اما سئو کلاه سیاه، میکوشد با شناسایی نقطه ضعفها و محدودیتهای الگوریتمهای سئو، سایت را به شکلی بهینه سازی کند که رتبه سئو بهتری به دست بیاورد. Content was created with GSA Content Generator DEMO!

اینستاگرام مارکتینگ

عکس ­ها و ویدیوهایی که محصولات مربوط با موقعیت جغرافیایی خاصی را تبلیغ می­ کنند، معمولا توسط ساکنین همان نواحی با اقبال روبرو می شوند و این فرآیند سبب می ­شود دنبال کنندگان صفحه­ شما، اعتماد بیشتری به آن پیدا کرده و حس بهتری نسبت به عکس­ ها و ویدیوهای شما پیدا کنند. با این حال روشن است که بازاریابی در فضای دیجیتال، یک کار ساده نیست و در مسیر استفاده از این روش با چالشها و مشکلات بسیار زیادی روبرو خوهید بود. علاوه بر این موارد مشتریان برای استفاده از سایر محصولات شما نیز اقدام میکنند و دوباره به سراغ برند شما میآیند. از این رو مترجم علی رغم پاره ای از محدودیت ها کتاب مدیریت بازاریابی که از معتبرترین و جامع ترین آثار در حوزه مدیریت بازاریابی است اقدام نمود. اما تا زمان نگارش این مقاله براساس وبسایتهای معروف جهان در این زمینه از جمله وبسایت استاتیستا، تعداد کل کاربران اینستاگرام در جهان بیش از یک میلیارد نفر در سال 2019 بوده است. به این معنا که گوگل هم مانند کاربران سایت از روی لینک ها میتواند صفحات و جایگاه آنها را در سایت متوجه شود. تگ هد به انگلیسی head بالاترین قسمت کلیه صفحات اینترنتی را شامل می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا