آموزش های سی پنل

نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook

در این مطلب از مجله آموزش تبلیغات و بازاریابی به موضوع نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook میپردازیم که در دسته مطالب آموزش های سی پنل قرا میگیرد.

ارسال ایمیل به طور کلی یکی از مهم ترین مواردی است که افراد برای مدیریت کسب و کار اینترنتی خود به آن نیاز دارند. در همین راستا برنامه ها مختلفی معرفی شده اند که برنامه outlook یکی از اصلی ترین آنها است. شما می توانید به راحتی این برنامه را روی سیستم دسکتاپ خود داشته و بعد از متصل کردن آن به هاست خود ایمیل های کسب و کار خود را مدیریت نمایید. یکی از مزیت های این برنامه این است که شما می توانید Outlook خود را به گوشی تلفن همراهتان نیز متصل نمایید. در این مقاله از پایگاه دانش آموزش تبلیغات و بازاریابی تلاش ما بر این است تا نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook را به صورت گام به گام به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

 • نحوه تنظیمات outlook جهت اتصال به هاست
 • outlook چیست و چه کاربردی دارد؟
 • نحوه تعریف ایمیل در هاست سی پنل
 • آموزش راه اندازی outlook 2020
 • آموزش راه اندازی outlook 2016

نحوه تنظیمات outlook جهت اتصال به هاست

تو این ویدیو آموزشی تصمیم داریم نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook را به شما آموزش دهیم تا پس از آن قادر باشید اکانت های ایمیل ساخته شده در هاست وب سایت خود را به نرم افزار outlook متصل کنید و ایمیل های خود را از داخل ویندوز توسط این نرم افزار ارسال و دریافت کنید.

outlook چیست و چه کاربردی دارد ؟

اوت لوک (outlook) یکی از مجموعه برنامه های موجود در Microsoft office است و به نوعی می توان گفت که یکی از کامل ترین و پیشرفته ترین ابزار های مدیریت اطلاعات شخصی و امور روزانه محسوب می شود. یکی دیگر از قابلیت های outlook این است که شما می توانید هر تعداد اکانت ایمیل gmail و yahoo که دارید را به این نرم افزار متصل کنید. همچنین قادر هستید اکانت های ایمیل موجود داخل هاست وب سایت خود را نیز به این نرم افزار متصل کنید تا بتوانید از طریق ویندوز کامپیوتر خود ایمیل های دریافتیتان را مدیریت کنید. همچنین لازم به ذکر است که با استفاده از نرم افزار outlook این امکان برای شما فراهم می شود تا تنظیمات بسیار پیشرفته دیگری را روی اکانت های ایمیل خود قرار دهید. این نرم افزار شامل امکاناتی همچون تقویم روزانه و مدیریت امور روزانه است. یکی دیگر از قابلیت های outlook این است که شما می توانید این برنامه را با گوشی تلفن همراه خود یا سیستم دسکتاپ دیگر نیز همگام سازی کرده و بدین ترتیب حتی خارج از محیط کار نیز امکان مدیریت تمام ایمیل های دریافتی و امور روزانه خود را مدیریت کنید. ما تصمیم داریم نحوه اتصال اکانت ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook در دو نسخه 2016 و 2020 به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

نحوه تعریف ایمیل در هاست سی پنل

در اولین گام از فرآیند اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook شما یک ایمیل روی هاست خود تعریف کرده و سپس با استفاده از مشخصاتی که به شما ارائه می شود مثل میل سرور یا اطلاعات اکانت ایمیل هاست وب سایت خود مراحل اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook را دنبال نمایید.در همین راستا شما باید مسیر زیر را دنبال نمایید:

 1. در اولین گام شما باید از طریق آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل وب سایت خود شوید.
 2. سپس از طریق قسمت Email روی آیکون Email accounts کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به حساب های ایمیل خود شوید.
  نحوه تنظیمات outlook جهت اتصال به هاست
 3. در صفحه فوق و در مقابل آدرس های ایمیل موجود هاست شما بخشی تحت عنوان Connect Devices وجود دارد که اطلاعاتی که برای اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook باید این اطلاعات را در اختیار داشته باشید. به همین منظور شما باید همانند تصویر روی گزینه فوق کلیک نمایید.
  تنظیمات outlook جهت اتصال به هاست
 4. در صفحه جدیدی که به شما نشان داده می شود دو باکس کلی در زیر عبارت Mail Client Manual Settings وجود دارد که شامل دو دسته اطلاعات می باشد. برای اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook شما به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.
  آموزش مدیریت تنظیمات outlook جهت اتصال به هاستاطلاعات فوق به دو دسته بندی اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از:
  • Secure SSL/TLS Settings (Recommended): استفاده از مقادیر ارائه شده در این قسمت زمانی کاربرد دارد که گواهینامه ssl روی هاست شما فعال باشد و شما تمایل داشته باشید که اکانت ایمیل مورد نظر خود را از طریق پروتکل امن ssl به نرم افزارهایی مثل اوت لوک متصل کنید. لازم است در نظر داشته باشید که سی پنل نیز استفاده از این حالت را برای اتصال ایمیل توصیه می کند.
  • Non-SSL Settings (NOT Recommended): استفاده از مقادیر موجود داخل این باکس زمانی کاربرد دارد که گواهینامه ssl روی هاست شما فعال نباشد و یا اینکه خود شما تمایلی نداشت باشید که حساب ایمیل مورد نظر را از طریق پروتکل ssl به نرم افزارهایی مثل outlook متصل کنیم.

در واقع اگه شما از طریق حالت امن یا همون ssl اکانت ایمیل هاست وب سایت خود را به نرم افزار outlook متصل کنید، تمام ایمیل های ارسالی و دریافتی شما به صورت رمزنگاری شده ارسال می شوند و بدین ترتیب امنیت ارسال و دریافت داده های ایمیلی شما به شکلی مناسب افزایش پیدا می کند.

آموزش راه اندازی outlook 2020

به منظور فعالسازی outlook 2020 برای ایمیل هاست خود شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام شما باید وارد برنامه outlook 2020 موجود روی سیستم خود شوید.
 2. سپس صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که باید آدرس ایمیل هاست خود را در فیلد موجود وارد کرده و سپس روی دکمه Connect کلیک نمایید.
  ارسال ایمیل از طریق outlook
 3. در مرحله بعد لیستی از انواع مختلف تنظیمات تحت عنوان Advanced setup به شما نشان داده می شود که باید از میان گزینه های موجود، گزینه IMAP یا POP را انتخاب نمایید.
  نحوه تنظیمات outlook جهت اتصال به هاست
 4. در این مرحله صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که شامل اطلاعات مربوط به تنظیمات حساب IMAP یا POP3 شما می باشد. در این مقاله به صورت پیش فرض حساب IMAP را انتخاب می کنیم.
  تنظیمات outlook جهت اتصال به هاست سی پنلتنظیمات این قسمت شامل دو بخش اصلی است که هر یک اطلاعات مختلفی را شامل می شود:
  • Incoming mail: منظور از این قسمت اطلاعات مربوط به ایمیل های دریافتی است.
   Server: در این قسمت شما باید آدرس سرور میزبان هاست خود را وارد نمایید.
   Port: در این قسمت باید پورت ورودی ایمیل خود را وارد نمایید. در صورتی که از حالت SSL/TLS استفاده می کنید، در حالت POP3 عدد 995 و در حالت IMAP پورت را عدد 993 قرار دهید. در صورتی که قصد دارید از حالت غیر ایمن یا همان Non-SSL استفاده کنید در حالت POP3 عدد 110 و در حالت IMAP نیز پورت 143 استفاده نمایید.
   Encryption method: از طریق این قسمت شما باید تعیین کنید که می خواهید از حالت ایمن یا غیرایمن استفاده شود. بهتر است حالت SSL/TLS را برای این قسمت انتخاب نمایید.
   Require Login using Secure Password Authentication: این گزینه مربوط به احراز هویت پسورد است که بهتر است آن را بدون تغییر رها کنید.
  • Outgoing mail: منظور از این قست تنظیمات مربوط به ایمیل ارسالی است.
   Server: در این قست نیز باید آدرس ایمیل سرور میزبان هاست خود را وارد نمایید.
   Port: در این قسمت شما باید پورت خروجی ایمیل خود را وارد نمایید. این پورت در حالت SSL/TLS عدد 465 و در حالت غیر ایمن یا همان Non-SSL عدد 110 می باشد.
   Encryption method: با استفاده از گزینه های موجود در این فیلد شما تعیین می کنید که تمایل دارید دریافت ایمیل به صورت رمزنگاری شده صورت بگیرد یا نه. این گزینه را به حالت SSL/TLS تغییر دهید.
   Require Login using Secure Password Authentication: همانطور که در مورد قبل نیز اشاره شد نیازی به فعال کردن تیک این گزینه نمی باشد و باید این بخش را بدون تغییر رها نمایید.

  بعد از اینکه اطلاعات مورد نظر را وارد کردید، باید روی دکمه Next کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده ذخیره شود.

 5. در صورتی که اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، صفحه پایین به شما نشان داده می شود که باید رمز ایمیلی که قصد اتصال outlook به آن را دارید را وارد کرده و روی دکمه Connect کلیک نمایید.
  آموزش راه اندازی outlook 2020
 6. در نهایت صفحه جدید دیگری به شما نشان داده می شود که پیغام اضافه شدن موفقیت آمیز آدرس ایمیل در آن وجود دارد. در این مرحله تنها کافی است روی دکمه Done کلیک کنید تا وارد صفحه مدیریت ایمیل هاست خود در outlook شوید.
  اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook
 7. بعد از ورود به مدیریت ایمیل خود از طریق outlook با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد و می توانید با استفاده از بخش New Email اقدام به ارسال ایمیل نموده و به طور کلی ایمیل های خود را مدیریت نمایید.
  آموزش نحوه راه اندازی outlook 2020

آموزش راه اندازی outlook 2016

در صورتی که شما از outlook 2016 استفاده می کنید، تنظیماتی که مشاهده می کنید با نسخه 2020 کمی متفاوت است. به همنی دلیل تنظیمات این نسخه را نیز به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد.

 1. در اولین گام شما باید همانند تصویر زیر و از طریق منو File وارد بخش تنظیمات outlook خود شوید.
  نحوه تنظیمات outlook جهت اتصال به هاست
 2. سپس باید در این صفحه و از طریق بخش Account Information روی دکمه Add Account کلیک نمایید تا فرآیند اضافه کردن آدرس ایمیل جدید برای شما آغاز شود.
  تنظیمات outlook جهت اتصال به هاست
 3. در این مرحله صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که دارای دو بخش کلی است:
  Auto Account Setup: با انتخاب این گزینه شما تعیین می کنید که اتصال به صورت خودکار صورت بگیرد.
  Manual Setup: با انتخاب این گزینه شما تعیین می کنید که می خواهید تنظیمات اتصال را به صورت دستی مدیریت نمایید.
  آموزش اتصال ایمیل هاست به اوت لوکشما باید یکی از این دو مورد را انتخاب کرده و سپس روی دکمه Next کلیک نمایید.
 4. بعد از انتخاب حالت دستی صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که در این مرحله شما باید نوع حساب ایمیل خود را انتخاب نمایید. شما باید گزینه POP or IMAP را انتخاب کرده و مجدداً روی دکمه Next کلیک نمایید.
  نحوه اتصال ایمیل هاست به اوت لوک

نحوه افزودن ایمیل هاست به نرم افزار outlook

بعد از اینکه مراحل عنوان شده را پشت سر گذاشتید، زمان آن می رسد تا اطلاعات ایمیل هاست خود را برای برقراری اتصال هاست سی پنل به outlook وارد نمایید.

برای این کار باید به شکل زیر اقدام نمایید:

 1. در اولین مرحله از فرآیند اتصال ایمیل سی پنل به outlook با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو می شوید.
  امکان اتصال ایمیل هاست به اوت لوکاطلاعاتی که باید در فیلدهای مشخص شده در این صفحه وارد نمایید عبارتند از:
  • Your name: در این قسمت شما باید نام خود را وارد نمایید.
  • Email address: آدرس ایمیلی که می خواهید به نرم افزار outlook خود متصل نمایید را در این فیلد وارد نمایید.
  • Account type: همانطور که در آموزش outlook 2020 نیز اشاره شد، این بخش شامل دو حالت کلی POP3 و IMAP است. شما باید یکی از این دو مورد را انتخاب کنید. ما به صورت پیش فرض POP3 را برای این آموزش انتخاب کرده ایم.
  • Incoming mail server: در این قسمت شما باید آدرس سرور ورودی ایمیل های خود را وارد نمایید. در بخش incoming server آدرس فوق موجود می باشد.
  • Outgoing mail server smtp: در این بخش شما باید آدرس سرور خروجی ایمیل های هاست خود را که معمولا smtp است را وارد نمایید. این آدرس نیز در بخش outgoing server قابل مشاهده است.
  • Username: در این فیلد باید نام کاربری خود را قرار دهید که می توانید در بخش Username قرار گرفته در Mail Client Manual Settings که پیشتر توضیح داده شد، آن را مشاهده نمایید. به طور معمول نام کاربری همان آدرس ایمیل شما می باشد.
  • Password: در این قسمت باید رمزعبور ورود به این اکانت ایمیل هاست خود را به صورت صحیح وارد کنید. معمولاً رمز عبور این قسمت همان رمز ایمیل شما است که در هنگام ساخت اکانت ایمیل تو هاست سی پنل تنظیم کرده اید.
 2. در این مرحله شما باید برخی تنظیمات جانبی دیگر را اعمال نمایید. برای انجام این کار در صفحه ای که برای شما باز است روی دکمه More Setting کلیک کنید تا پنجره Internet Email Setting بریتان باز شود. در این پنجره روی تب Outgoing Server کلیک کرده و تیک گزینه My Outgoing Server smtp را فعال نمایید و سپس روی دکمه Ok کلیک کنید.
  قابلیت اتصال ایمیل هاست به اوت لوک
 3. حال در همین پنجره روی تب Advanced کلیک کرده تا صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده شود. در این قسمت شما باید شماره پورت هاست میل سرور را وارد نمایید.
  آموزش نحوه اتصال ایمیل هاست به اوت لوکاطلاعاتی که در این قسمت باید وارد شود، عبارتند از:
  • Incoming server POP/IMAP: در بخش Mail Client Manual Settings اطلاعات مربوط به پورت های شما قابل مشاهده است. پورت مربوط به POP3 عدد 995 و پورت مربوط به IMAP عدد 993 می باشد. در نظر داشته باشید که پورت های عنوان شده برای حالت ایمن یا همان SSL/TLS است که حالت پیشنهادی ما است.
  • this server requires an encrypted connection ssl: باتوجه به این که در مراحل اول آموزش اشاره شده که بهتر است ایمیل هایتان از طریق پروتکل امن ssl رد و بدل شود، شما باید تیک این گزینه را فعال نمایید.
  • Outgoing server smtp: پورت خروجی شما در بخش Mail Client Manual Settings قابل مشاهده است. پورت فوق که در مقابل عبارت SMTP Port قابل مشاهده است عدد 465 است.
  • Use the following type of encrypted connection: این گزینه مربوط به داشتن اتصال امن است که باید تیک این گزینه را فعال کرده و در نهایت روی دکمه OK کلیک نمایید.
 4. حال برای این که اتصال ایمیل ایجاد شده را تست کرده و اطمینان حاصل کنید که فرآیند به درستی دنبال می شود روی دکمه Next کلیک نمایید. اگر با پنجره ای همانند تصویر زیر رو به رو شدید، یعنی فرآیند ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook به درستی دنبال شده است.
  آموزش نحوه اتصال ایمیل هاست به outlook

در این مقاله از پایگاه دانش آموزش تبلیغات و بازاریابی تلاش ما بر این بوده است تا نحوه اتصال ایمیل هاست سی پنل به نرم افزار outlook را به شما اموزش دهیم. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی ارسال یا دریافت ایمیل های خود را با استفاده از نرم افزار Outlook مدیریت نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص آموزش های ارائه شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان سی پنل

4.3
/
5
(
15

امتیاز

)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا