دسته‌بندی نشده

نگاهی به Grass Valley EDIUS 6.5 در آموزش ادیوس

 

نکات برجسته نسخه جدید Hay Valley 6.5 مربوط به EDIUS NLE (که در ماه ژوئن منتشر خواهد شد) در آموزش ادیوس 6 برای تولیدکنندگان رویدادهای ویدیویی سازمانی ، از جمله به روزرسانی ابزار تثبیت محلی ، پشتیبانی کانال آلفا ، جلوه ها و فیلترهای 10 صفحه ای و برخی آرایه ها است. شامل عملکرد سایه و گزینه های جدید اسکالر است.
در طول NAB 2012 در لاس وگاس ، فرصت آزمایش دیسک EDIUSA 6.5 به من داده شد. Lon Valley به تازگی نسخه v6.5 را منتشر کرده است که در ماه ژوئن منتشر می شود و اولین بار است که NAB ویژگی های این شرکت را برای عموم نشان می دهد.

با کمک آموزش ادیوس شما می توانید کلیپ بسازید و فیلم های خود را تنظیم کنید. برای یادگیری نرم افزار ادیوس منابع مختلف آموزشی ادیوس وجود دارند که می توانید آن ها را به صورت آنلاین دریافت کنید.

آموزش کلیپ سازی با ادیوس به شما کمک می کند که خودتان چیز های مورد علاقه تان را کنار هم قرار داده و با پیاده سازی دانش خود در زمینه کار با ادیوس نتیجه ی خوبی از کلیپ سازی به دست آورید.

 

NLE دارای افزونه های عالی Wow است ، مانند گردش کار محلی استریوسکوپی در زمان واقعی و گردش کار قرمز 4K. اما این دو ویژگی پر زرق و برق معمولاً مورد نیاز خواننده فعلی نیستند ، بنابراین از لحاظ ظاهری کمی کوچکتر است ، اما مانند تغییرات قابل توجه نسخه 6.5 ، احتمالاً ویراستاران بیشتری از این موضوع هیجان زده می شوند ، من آن را توصیه و به اشتراک می گذارم.

 

کد HQ / HQX رایگان
Lawn Valley گزینه کدک HQ / HQX رایگان را برای سیستم عامل های PC و Mac فراهم می کند ، بدین معنی که فایلها به راحتی بین سیستم های ویرایش قابل معامله هستند. این به این معنی است که ویرایشگر Premiere Pro یا Final Cut Pro می تواند به راحتی پرونده های EDIUS را ویرایش کند و همچنین پرونده هایی را که می توانند به راحتی به EDIUS منتقل شده و بلافاصله ویرایش شوند ، صادر کند.

پشتیبانی از کانال آلفا بهبود یافته است
EDIUS 6.5 شامل پشتیبانی بهبود یافته از آلفا فراتر از قابلیت های قبلی است. قبل از نسخه 6.5 ، هر آلفای توالی تو در تو از بین خواهد رفت. هر کانال آلفا اکنون حتی در توالی های تو در تو نیز ذخیره می شود. این امر کاری را که ویرایشگران خلاق می توانند با توالی های تو در تو انجام دهند بسیار افزایش می دهد و بخش بزرگی برای بخشهای خدمات خلاق و ایستگاه های پخش در همه جا خواهد بود.

صادرات آلفا نیز بسیار بهبود یافته است. برای استفاده از این ویژگی ، ویراستاران در تنظیمات پروژه گزینه ای را برای انتخاب آلفا یا عدم آن پیدا می کنند ، همانطور که در شکل 1 نشان داده شده است (در زیر).

Grass Valley EDIUS 6.5
شکل 1. انتخاب آلفا در تنظیمات پروژه

یک سایه در رئوس مطالب بیاندازید
طرح EDIUS اکنون شامل یک عملکرد سایه ای است. این بدان معنی است که تمام قابلیت های کلید 3D PnP قدیمی در Layouter ادغام شده است و Layouter را به یکی از ویژگی های قدرتمندتر در EDIUS تبدیل کرده است. این شبح با کانال های آلفا نیز کار می کند ، بنابراین اگر برای عکس های خود آرم علامت گذاری علامت دارید ، می توانید به راحتی روی آن سایه بزنید. در گذشته ما برای دستیابی به این هدف به یک ابزار شخص ثالث نیاز داشتیم و در زمان واقعی نبود.

تثبیت کننده اسموتی محلی
EDIUS تثبیت کننده اسموتی محلی خود را دارد. این ویژگی به تازگی در ساخت نسخه 6.5 برای NAB روز قبل از نمایش در EDIUS گنجانده شده است. نسخه پیش از انتشار من که قبل از NAB دریافت کردم تثبیت کننده ندارد ، بنابراین بسیار جدید است. من چند فرصت داشتم این کار را انجام دهم و فهمیدم که خیلی خوب کار می کند ، اما هنوز هم عجیب و غریب داشتم. من مطمئن هستم که همین تحولات قبل از انتشار نسخه اصلی نسخه 6.5 در ماه ژوئن به پایان خواهد رسید.

پشتیبانی 10 بیتی
بسیاری از فیلترهای موجود در EDIUS 6.5 اکنون در حالت 10 بیتی کار می کنند. این بدان معناست که اگر با فایلهای منبع 10 بیتی کار می کنید اکنون می توانید با استفاده از اکثر فیلترها ، کل پروژه خود را در حالت 10 بیتی بلعیده ، ویرایش و صادر کنید. برخی از فیلترها هنوز 8 بیتی هستند ، اما بیشتر فیلترهای حیاتی که ویرایشگر از آنها استفاده می کند مانند اصلاح رنگ ، ماسک ها و تیرگی ها اکنون 10 بیتی هستند. این فیلترها قابلیت 10 بیتی را حتی در یک پروژه 8 بیتی ارائه می دهند ، به این معنی که وقتی یک کلیپ را رنگی می کنید ، با وجود اینکه در یک محیط 8 ​​بیتی کار می کنید ، از دقت بیشتری در تصحیح رنگ 10 بیتی برخوردار می شوید.

در EDIUS 6.5 کاربر می تواند روی فیلتر موجود در پالت جلوه ها حرکت کند و یک پنجره کوچک “ظاهر می شود” و به شما می گوید که فیلتر 10 بیتی نیست. اگر این مورد در پشتیبانی 10 بیتی اعمال نشود ، می دانید که فیلتر در 10 بیت کار می کند.

انتخاب روش تغییر اندازه
EDIUS اکنون توانایی انتخاب الگوریتم مورد استفاده برای اندازه گیری مقیاس را دارد. این بدان معنی است که وقتی از طریق برنامه ریز به عکس ها نزدیک می شوید ، می توانید روش مقیاس را انتخاب کنید که در هنگام بزرگنمایی بهترین کیفیت را به شما ارائه دهد. انتخاب ها در شکل 2 نشان داده شده است (در زیر).

Grass Valley EDIUS 6.5
شکل 2. انتخاب مقیاسها در رئوس مطالب EDIUS 6.5

همانطور که در شکل 3 (در زیر) نشان داده شده است ، می توانید روش تنظیمات خود را در تنظیمات پروژه خود انتخاب کنید. اگر مقیاس در تنظیمات پروژه شما روی کیفیت بالاتری تنظیم شده باشد ، هنگام صادرات از HD به DVD از DVD ، عکسهای SD بدون نیاز به فرآیند حل پیچیده ای که بسیاری از آنها استفاده و مستند کرده اند ، واضح تر و واضح تر می شوند. در انجمن های آنلاین. اکنون می توانید خارج از جدول زمانی صادر کنید و DVD های عالی دریافت کنید.

Grass Valley EDIUS 6.5
شکل 3. انتخاب روش تغییر اندازه در تنظیمات پروژه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا