دسته‌بندی نشده

کاتالوگ لایت روم

بعضی اوقات با دوربین یا تلفن همراه خود عکس می گیرید و ظاهر زیبایی ندارد. با کمک برخی فیلترها می توانید زیبایی را به عکس خود اضافه کنید. این فیلترها در برنامه های مختلف موجود هستند ، اما مهمترین و آسانترین نرم افزار برای استفاده در Lightroom هستند. اگر به دنبال آموزش لایت روم هستید و می خواهید بدانید که چگونه از ویژگی های صادرات و واردات فهرست Lightroom استفاده کنید ، ادامه مطلب را بخوانید.

سطح 1

شکل 1 رایانه ای را نشان می دهد که مجموعه تصاویر اصلی کاتالوگ را در خود جای داده است ، جایی که تمام تصاویر اصلی در درایو داخلی ذخیره می شوند. هدف من در فیلم آموزش کار با لایت روم در اینجا صادر کردن کل کاتالوگ Lightroom به یک هارد دیسک قابل جابجایی بود تا بتوانم از طریق کامپیوتر ثانویه به آن دسترسی داشته باشم. برای این کار ، من تمام تصاویر موجود در پنجره کتابخانه را برجسته کردم (برای انتخاب تمام مطالب کاتالوگ) ، سپس File> Export as Catalog را انتخاب کردم تا کادر محاوره ای Export as Catalog را نمایش دهد. من می خواستم کاتالوگ کامل را صادر کنم ، بنابراین گزینه صادرات را فقط به تصاویر انتخاب شده لغو کردم. و چون می خواستم نسخه سبک کاتالوگ را صادر کنم ، گزینه صادرات پرونده های منفی را لغو کردم. اما گزینه Include Available Preview را تیک زدم زیرا می خواستم آن پیش نمایش ها را در هر کجا که ممکن باشد نگه دارم.

سطح 2

پس از آموزش ابتدایی لایت روم و صادر کردن پوشه اصلی ، درایو قابل جابجایی را از iMac برداشته و به لپ تاپ متصل کردم. من Lightroom را روی لپ تاپم باز کردم ، File> Open Catalog را انتخاب کردم ، از کادر گفتگوی ناوبری نشان داده شده در شکل 3 برای یافتن و انتخاب فایل کاتالوگ صادر شده به یک دیسک سخت قابل جابجایی استفاده کردم و Open را کلیک کردم. با این کار پیام هشدار نشان داده شده در شکل 4 باز می شود. برای راه اندازی مجدد Lightroom دکمه راه اندازی مجدد را از فهرست جدید فشار دادم.

مرحله 3

با باز کردن کاتالوگ جدید شما باید لایت روم را از صفر تا صد یاد بگیرید ، من توانستم از طریق لپ تاپ به کاتالوگ iMac صادر شده دسترسی پیدا کنم (شکل 5 را ببینید). در این حالت ، من از یک درایو قابل جابجایی به کاتالوگ دسترسی پیدا کردم. اما من همچنین می توانم کاتالوگ را در درایو لپ تاپ کپی کنم و از آنجا کاتالوگ را باز کنم.

مرحله 4

اگر یک کاتالوگ بدون نگاتیو (تصاویر والدین) صادر می کنید ، فقط می توانید مقدار محدودی با کاتالوگ ایجاد کنید. من به زودی توضیح می دهم که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید ، اما در واقع شما هنوز هم می توانید به کاتالوگ رفته و فراداده را ویرایش کنید. در شکل 6 ، من پوشه های مختلف موجود در کاتالوگ را ویرایش کردم ، برچسب های رنگی اضافه کردم و رتبه بندی ستاره ها را اعمال کردم ، همچنین کلمات کلیدی و سایر فراداده های قابل ویرایش را ویرایش کردم.

مرحله 5

پس از پایان ویرایش کاتالوگ در لپ تاپ ، می خواستم ویرایش های اعمال شده روی لپ تاپ را صادر کنم. برای ایجاد کاتالوگ صادرات جدید ، من تمام تصاویر موجود در پنجره کتابخانه را برجسته کردم (برای انتخاب مجدد همه محتویات کاتالوگ دوباره) و File> Export as Catalog را انتخاب کردم (شکل 7 را ببینید). از آنجا که می خواستم آموزش لایت روم را به زبان ساده صادر کنم و فقط اطلاعاتی از قبیل رتبه بندی ، برچسب های رنگی و ویرایش های متادیتای کلمات کلیدی را داشتم ، نیازی به در نظر گرفتن گزینه Include Preview در کادر گفتگو نبود. از این گذشته ، از آنجا که می خواستم دوباره به پوشه اصلی صادر کنم ، نیازی به درج مجدد پیش نمایش نبود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا