دسته‌بندی نشده

کلمه های میانبر در lightroom

این آموزش در مجموعه آموزش لایت روم کلمات کلیدی Lightroom را بررسی و معرفی می کند.

پانل Keywords کلیدواژه هایی را که به وضوح بر روی تصویر در بخش کلمات کلیدی اعمال شده اند ، لیست می کند. برخی از کلمات کلیدی که وارد می کنید از قبل حاوی کلمات کلیدی ضمنی هستند. بنابراین ، کلمه کلیدی PeninsulaBygdøy به طور خودکار شامل کلمات کلیدی قابل مشاهده مانند مواردی است که در بخش کلمات کلیدی ضمنی و اروپا نشان داده می شوند (شکل 13 را ببینید). این گزینه را انتخاب کنید تا تمام کلمات کلیدی که می خواهید صادر کنید را ببینید (شکل 14 را ببینید).

آموزش لایت روم برای عکاسان شکل 13 شما می توانید کلمات کلیدی ضمنی را با استفاده از لیست کلمات کلیدی اضافی در پایین پانل کلمات کلیدی مشاهده کنید.

 

شکل 14

شکل 14 شما می توانید تمام کلمات کلیدی صادراتی را در لیست کلمات کلیدی اضافی مشاهده کنید.

 

همچنین آموزش مقدماتی Lightroom به شما امکان می دهد گروههایی از کلمات کلیدی را با استفاده از پنل Keywords وارد کنید. در مثالی که در شکل 13 نشان داده شده است ، کلمات کلیدی اخیر در بخش تنظیمات نمایش داده می شوند. با نمایش موارد کلمات کلیدی در کیت خود ، می توانید به سرعت کلمات کلیدی متداول را به تصاویر موجود در محتوای خود اضافه کنید. یک تصویر یا گروهی از تصاویر را انتخاب کنید و کلید واژه را کلیک کنید تا انتخاب انجام شود. متناوباً ، همانطور که در شکلهای 15 و 16 نشان داده شده است ، می توانید گروههای کلیدی سفارشی را ایجاد و ویرایش کنید. برای مشاهده پیش نمایش میانبرهای صفحه کلید ، دکمه Alt را نگه دارید. برای اختصاص سریع کلید واژه ها از کلید Alt و اعداد استفاده کنید (شکل 17 را ببینید).

 

شکل 15

در شکل 15 ، در آموزش مقدماتی Lightroom در بخش Sets در پانل کلمات کلیدی ، یک مجموعه کلمه کلیدی سفارشی را انتخاب کرده و بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا کادر گفتگوی Keywords باز شود. برای دسترسی سریع به کلمات کلیدی موجود برای یک پروژه خاص ، می توانید کلمات کلیدی موجود را اضافه کنید (یا کلمات جدید ایجاد کنید). در این حالت ، من مجموعه ای از کلمات کلیدی ایجاد کردم که هنگام ویرایش عکس جف شیوا در سفر به قطب جنوب از آنها استفاده می کنم.

 

شکل 16

شکل 16 پانل کلمات کلیدی نشان داده شده در اینجا مجموعه کلمات کلیدی سفارشی ایجاد شده در شکل 15 را نشان می دهد.

 

شکل 17

شکل 17 بعد از ایجاد یک مجموعه کلمه کلیدی سفارشی جدید ، روی Metadata> Keyword Set کلیک کنید تا میانبرهای استفاده از کلمه کلیدی را ببینید. (این میانبرها عبور کرده اند.) آموزش Lightroom مقدماتی.

 

مشاوره

 

با انتخاب Metadata> Export Keywords می توانید کلیه کلمات کلیدی مورد استفاده در Lightroom را صادر کنید. کلمات کلیدی مورد استفاده به عنوان یک فایل متنی با استفاده از الگویی جدا از برگه ها ذخیره می شوند. به همین ترتیب ، می توانید با انتخاب فراداده> وارد کردن کلمات کلیدی ، از یک فایل کلمه کلیدی دیگر در برگه ، کلمات کلیدی را وارد Lightroom کنید. برگه های جداشده از برگه ، فایل های متنی ساده ای هستند که دارای برگه هایی بین هر سطح فراموش شده در متن هستند. زبانه های جدا شده از پرونده راهی برای ورود و ترتیب داده های مرتب شده سلسله مراتبی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا